Zabłocka Mgiełka solankowa jodowo - bromowa jest to woda lecznicza która posiada wysokie stężenie jodu i innych mikro i makro pierwiastków. Stosowana do inhalacji, nebulizacji, płukania ust i gardła. Działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie, antywirusowo i antybakteryjnie. Poprawia krążenie, przyspiesza procesy przemiany materii i spalania tłuszczu, wzmacnia odporność organizmu, wspomaga zapobieganie oraz leczenie dolegliwości dróg oddechowych w tym chronicznych: gardła, krtani, oskrzeli, płuc oraz jamy ustnej. Na anginę, przeziębienie, zapalenie zatok,, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, grzybice, astmę, schorzenia alergiczne nosa i zatok.
W 1 litrze solanki znajduje się ponad: 110 mg jodu, 130 mg bromu, 800 mg wapnia, 400 mg magnezu. Solanka ta czysta biologicznie, gdyż przez miliony lat nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym. Złoże solankowe znajduje się w Dębowcu na głębokości ponad 500 m pod powierzchnią ziemi
ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ SOLANKOWĄ JODOWO-BROMOWĄ mogą stosować wszyscy. Dzieci w tym noworodki, dorośli a także kobiety w ciąży.
Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowymi i w warunkach domowych do inhalacji zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz do płukania gardła i ust.
Zapewnia skuteczne domowe leczenie takich dolegliwości jak: angina, katar, przeziębienie, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, kaszel, grypa, astma, alergia, afty, grzybica jamy ustnej i dolegliwosci przyzębia
Skuteczność Zabłockiej mgiełki solankowej spowodowana jest tym, że posiada ona bardzo wysokie stężenie jodu, oraz ponad 50 innych pierwiastków takich jak: brom, wapń i magnez. Jod powoduje rozrzedzania śluzu. Brom łagodzi podrażnienia, rozszerza oskrzela i ułatwia oddychanie. Wapń i magnez działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.
STOSUJĄC ZABŁOCKĄ MGIEŁKĘ OSIĄGNIEMY:
WSKAZANIAMI do stosowania ZABŁOCKIEJ MGIEŁKI w warunkach domowych są:
Przeciwwskazaniami do stosowania są: nowotwory, gruźlica płuc, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, nadczynność tarczycy i uczulenie na jod.
Przy tych schorzeniach zamiar stosowania zwłaszcza inhalacji należy skonsultować z lekarzem.
Ich zadaniem jest właściwe nawilżenie dróg oddechowych oraz zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego i grzybiczego.
Najlepsze efekty osiągniemy stosując Mgiełkę bez rozcieńczania. Inhalacje wykonujemy w zależności od stanu zdrowia 1x na dzień np. profilaktycznie, a nawet kilka razy w ciągu dnia. Najczęściej napełnia się cały zbiorniczek urządzenia. Zawsze należy kierować się zaleceniami określonymi w instrukcji obsługi urządzenia.
Inhalacje Mgiełką można wykonywać w większości dostępnych na naszym rynku profesjonalnych inhalatorach i nebulizatorach np.
Dobrowadzamy Mgiełkę do wrzenia. Następnie pochylamy się nad garnkiem z głową nakrytą ręcznikiem i wdychamy unoszące się opary. Ta metoda jest bardzo efektywna, gdyż ciepło dodatkowo rozszerza oskrzela, dzięki czemu jod może w nie głębiej wniknąć.
W przypadku anginy, bólu gardła, ropnego zapalenia gardła należy płukać usta i gardło Mgiełką bez rozcieńczania kilka razy w ciągu dnia. Szczególnie po każdym posiłku i na noc po umyciu zębów. Zastosowanie płukania przy pierwszych objawach bólu gardła zwykle pozwala uniknąć potrzeby stosowania kuracji antybiotkowej.
Podobnie przy aftach i dolegliwościach przyzębia płuczemy usta kilka razy w ciągu dnia i na noc.
W celu właściwego nawilżenia i zjonizowania pomieszczeń w sezonie grzewczym i w budynkach klimatyzowanych, można stosować Zabłocką mgiełkę solankową jodowo-bromową.
Stosujemy ją w urządzeniach do nawilżania, w fontannach, mini tężniach i generatorach aerozoli. W zależności od rodzaju urządzenia stosujemy w stanie naturalnym lub w dowolnym rozcieńczeniu.